Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Sadeyağlı Enginar

SADEYAĞLI ENGİNAR

6 Büyük enginar
3 Çorba kaşığı tereyağ
4 Çorba kaşığı sadeyağ
1 Büyük soğan
200 gr. Kuzu eti
Yarım limon
1 Tatlı kaşığı tuz. 10 Bardak su
2 Kaşık un 1 Limon

Bir tencereye sadeyağı, ufak ufak doğranmış soğanları ve kuşbaşı eti koyarak tencerenin kapağını kapatın ve arada bir karıştırarak 20 dakika kadar kavurduktan sonra tencereyi ateşten indirin.
Bir başka tencereye 10 bardak su, iki çorba kaşığı un ve bir limonun suyunu koyup karıştırın ve buna yaprakları birer birer koparılmış, alt tarafları kesilip içinin tüylü kısmı çıkarılmış enginarları koyun.
Sonra kavrulmuş kuşbaşı etleri tencerenin ortasına toplu olarak koyun, sudaki enginarları iç tarafları yukarı gelecek şekilde etin etrafına döşeyln. Sonra enginarların üzerine tuz, yarım limonun suyunu ve enginarların içine ayıklandığı unlu ve limonlu suyu ilâve ederek tencereyi ateşe oturtun ve enginarlar yarısına kadar suyunu çekince kuvvetli ateşte 9onra orta ısıda 1,5 saat pişirin ve tencerenin üzerine bir tabak kapayarak içindekileri alt üst edin. Sadeyağlı Enginar cevir Kaydet yemektarifleri211866
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Sadeyağlı Enginar ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Sadeyağlı Enginar yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi