Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Safe


carol white, zengin kocası üvey oğlu ile birlikte yaşadığı evinde gayet mutlu bir aile tablosu çizmektedir. fakat nedeni anlaşılamayan bir şekilde aniden ortaya çıkan hastalığıyla mükemmel gözüken hayatı derinden sarsılacaktır.

günlük hayatta karşılaştığımız, makyaj malzemelerinden böcek ilacı gazlarına kadar her türlü kimyasal gaz maddeye karşı alerjik reaksiyon göstermeye başlayan carol'ın hayatı çekilmez hale gelir. sürekli öksüren, kusan, astım krizi tutan nefes alamayan carol, sonunda kendisiyle aynı dertten muzdarip olan insanlarla birlikte dağın tepesindeki bir klinikte tedavi görmeye başlar. kapatıldığı klinik iyileşmesi için yeterli olmayacak rahatsızlığı daha ileri gidecektir.

todd haynes'ın ilk gerilim filmi olan safe, tüketim toplumlarında karşılaşılan bir durumu gözler önüne seriyor. kirlilik, zararlı atıklar katkı maddelerinin artması sonucu mümkün olduğunca steril modern bir hayat tarzını benimseyen modern bireylerin, kendilerini korumaya çalıştıkça kafalarında yarattığı psikolojik sağlıksızlığa dikkat çeken film, julianne moore'un performansıyla oldukça çarpıcı hale geliyor.
sinema4609
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi