Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Salçalı Yılbaşı Hindi Dolması

SALÇALI YILBAŞI HİNDİ DOLMASI

1 Hindi (Büyücek)
2 Soğan
500 gr. Dana kıyması
1 Fincan sade yağ
3 Havuç
1 Fincan ekmek içi
1 Bardak iç bezelye
Tuz, karabiber

3 Yumurta Hindinin ayakları ve boynu kesilip ince tüyleri ateşte dağlanır. Boynundan itibaren, keskin bıçakla üzerindeki yağ tabakası kesilip, tulum çıkartılır gibi derisi yüzülür. Hindinin kalan bütün etleri, kemiklerinden iyice temizlenir. Kemikler atılır. Tulumu iyice yıkanır. Öte yanda, ıslatılmış ekmek içi kızartılır, et makinesinden geçirilir. Bu arada haşlanmış ve ufak ufak doğranmış havuç, tuz, karabiber, yumurta ve bezelye kıymaya karıştırılır. Ayrıca hindinin haşlanmış olan katısı ve ciğeri de ince ince doğranarak bu karışıma katılır.
Karışım iyice yoğrulduktan sonra, daha önce temizlediğiniz hindinin etleriyle karıştırılarak, hepsi birden hindinin yağ tabakası ve derisinden oluşan tulumu içine doldurulup, derinin açık yeri dikilir. Hindi içi kemiksiz olarak tıka, basa doldurulduğu zaman üzerine tereyağ sürülerek iyice kızartılır.
Sonra ayrı bir kaba konarak üzerine bir parmak su gelinceye kadar doldurulur, su kendini çekinceye kadar pişirilir. Daha sonra hindi ayrı bir kaba alınır. 3 Bardak su konur, bir baş soğan ve su ile ezilmiş patates unu ilâve edilip tekrar pişirilir. Sonunda hindi çıkartılır, keskin bir bıçakla dilim dilim kesilip parçalara bölünmeden tüm halde (hindi görünüşünü bozmadan) servis tabağına konur. Üzerine, hazırlanmış salça gezdirilir, yanına garnitürleri eklenip servis yapılır. Salçalı Yılbaşı Hindi Dolması cevir Kaydet yemektarifleri211712
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Salçalı Yılbaşı Hindi Dolması ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Salçalı Yılbaşı Hindi Dolması yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi