Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Selahattin Kaptanağası

1920 yılında Konyada doğdu. İlkokulu ve Askeri ortaokulunu Konyada okudu. Daha sonra Çengelköydeki Kuleli Askeri Lisesinden mezun oldu. 1941de topçu subayı olarak ordu saflarına katılan Kaptanağası, çeşitli kademelerde görevde bulunduktan sonra 27 yıllık hizmetini müteakiben kendi isteği ile emekli oldu.
Kaptanağası 1964 yılında Yeşilayda görev aldı. 5 yıl Cemiyet genel Sekreterliği yapan Kaptanağası, 1969 yılı Kasım ayında Genel Başkanlığa getirildi.
Yayınlanmış üç kitabı olan kaptanağası, Yeşilay Cemiyetine 40 yıl gönüllü hizmet ederek bir rekora imza attı.
Son kongrede rahatsızlığı sebebiyle görevi bırakan Kaptanağası 3 çocuk ve 6 torun sahibiydi.

HAKKINDA YAZILANLAR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti eski Genel Başkanı Selahaddin Kaptanağası karaciğer yetmezliğinden dolayı bir süredir tedavi gördüğü GATA yoğun bakımda 31 Ocak 2005 sabahı vefat etti.
85 yaşında vefat eden Kaptanağası’nın cenazesi 1 şubat 2005 Salı günü Üsküdar Yeni Camii’de öğlen namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra aile mezarlığına defnedilecek.
Cenaze namazını Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ramazan Ayvallı’nın kıldıracağı bildirildi.
Uzun süre Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanlığını yürüten Kaptanağası, 2004 Ekim ayında yapılan kongreden önce istifa etmiş, yerine Av. Mustafa Necati Özfatura seçilmişti.
Türk kültür hayatında önemli bir çınar olan Kaptanağası hayatını Yeşilay’a ve hizmetlere vakfederek örnek bir ömür sürdü. Selahattin Kaptanağası cevir Kaydet biyografi7664
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Selahattin Kaptanağası ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Selahattin Kaptanağası yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi