Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Sleipnir

Boyutu:4.51 Mb

İşletim Sistemi:Windows98/Me/2000/2003/XP/Vista

Dil:Ingilizce

Açıklama:
ınternette dolaşırken sinir bozucu şey, sayfaların yavaş açılması, dolayısıyla bekleme süresi. noktadan hareketle kendini öne çıkarmak isteyen sleipnir, hızlı sayfa görüntüleme geçiş performansı sunuyor.

ilk denemelerde açılan sayfalarda gözle görülür oranda hızlı bir açılış sağlayan sleipnir, japon kökenli fenrir şirketinin, aslında pek yeni sayılmayacak bir tarayıcısı. hızlı bir gelişim süresi geçiren sleipnir, kurulumunda gecko çoğumuzun belki büyük yardımcısı olan roboform eklentileri ile geliyor.

gecko, firefox tarayıcısının kullandığı tarayıcı motorudur. bunun yanında program dahili olarak ınternet explorer'ın kullandığı trident motoru ile birlikte geliyor. yani tarayıcının önemli özelliği, çok kullanılan iki tarayıcı olan ınternet explorer mozilla firefox'un tarama özelliklerini birlikte içermesi. programın ayarlarından (sleipnir options client general default browser engine seçeneğinden) iki tarayıcı motorundan birini seçebilirsiniz. böylece, örneğin gecko kullanırken uyumsuz bir sayfaya rastladığınızda trident'e geçiş yaparak sayfayı düzgün görüntüleyebilirsiniz.

genel yapısı firefox ile benzer özelliklere sahip olan tarayıcıda tümleşik google arama çubuğu (ara çubuğu değil) mevcut. kolayca kabuk (skin) eklenti (plug-in) indirme olanağı sunun sleipnir, ana sayfasıyla aslında apple'ı andırıyor.

güvenlik konusunda bir çok seçeneği kendi içinden, eklentisiz sunan sleipnir, javascript, java, activex gibi orta alt düzey kullanıcılar için çok fazla tehlike barındıran özelliklerin kapatılması (security sekmesi), seçtiğiniz bir metnin direkt olarak mail programınıza aktarılarak mail gönderiminizin kolaylaştırılması kendinden proxy özellikleri gibi kullanıcıya geniş kullanım açısı sunması programın artıları arasında.

programı ilk açtığınızda karşınıza çıkacak seçenekle ınternet explorer, firefox, opera gibi tarayıcılarda bulunan favori bağlantılarınızı sleipnir'e transfer edebilirsiniz.

olumsuz yönlerine gelince... biz türk kullanıcılar için henüz türkçe dil seçeneği sunulmamış ama firefox'a aşina olanlar pek zorlanmayacaklar. görsel yönden zayıf kaldığını düşünmekle birlikte asıl amacı hız verim olduğu için kısım görmezden gelinebiliyor.

sonuç olarak denenmesi gereken bir tarayıcı. hız konusunda sizi tatmin edecektir. tümleşik özellikleri, eklenti kurmadan sizin sitelerden yararlanmanıza yardımcı olarak internet deneyiminizi hızlandıracaktır.

son sürümünde frameskin özelliği getirildi, bazı hatalar düzeltildi, bazı iyileştirmeler yapıldı.

sleipnir-programi_indir41985

Programını indir dosyalar41985
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:

Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi