Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Solup Solup Yeniden Açan… Hayat

SOLUP SOLUP YENİDEN AÇAN… HAYAT

Okulda olsun bitsin derdik sınavlara ve biterlerdi. Şimdiyse hiçbir şey bitmiyor, peşinden sürükleniyor hep yapılacaklar listesi. Yapılacaklarla da kalmıyor, sorumluluklar ve telaşlar da katlanıyor haliyle. Ve hayat her zaman umduğumuz gibi gitmiyor, değil mi…

Biz küçükken balerin ya da buz patencisi olmayı hayal ediyoruz; ama mühendis ya da denetçi olup çıkıyoruz. Uzun yolculuklar istiyoruz, hızlı bir yaşam, çılgın tatiller ve yanımızda bizi seven bir erkek. Şu yaşta evleneceğim şu yaşta bir kızım olacak, adı da Ece olacak, diyoruz; olmuyor mesela. Uçurumdan denize bakan bir tepede bir ev hayal ediyoruz belki ya da New York’ta 1+1 residence. Hayalimiz ne olursa olsun bazen yakın bazen uzakta bir noktada buluveriyoruz kendimizi ve bir an durup düşünüyoruz.

Kendimizle ilgili de değiştirmek istediğimiz bir ton şey oluyor bazen. Saçımız düzse kıvırcık, sarı yerine siyah ya da kızıl, bazen yeşil bazen mavi göz, falan filan. Bunlar tabii kolay tarafı işin. Bunlar dışında da isteklerimiz bitmiyor ki.

Hayattan ne beklersin? Her şey bir yana ben bunu isterim dediğim bir şey var mı?

Olmaz mı? Küçük saksısında solup solup yeniden açan mor menekşe gibi narin, sevimli, şirin bir şey mesela... Hayat da böyle olsa…

Aslında belki de gerçekten böyle. Solup solup canlanan, bir ağlayıp bir gülen de biz değil miyiz? Demem odur ki, bize bir an bile çok uzun gelirken bazen yıllar boyu yaşadıklarımızın bir çırpıda geçiverdiğini düşünmek gibi – aslında hiçbir şeyi düşünmeye değmiyor. Sen düşündüğün an, o an geçmiş oluyor zaten.

Kurutup sakladığımız kırmızı güller, okul yıllarından kalma birkaç fotoğraf, eskiden çok severek dinlediğin bir şarkıyı yıllar sonra tekrar dinlerken aldığın zevk, en sevdiğin çikolatayı görünce gülümseyivermen... Sevdiğinin göğsünde uyumak, el ele tutuştuğunuzda ellerinin terlediğini fark etmek, gülümsediğinde gamzelerini, ondan habersiz gözlerini seyretmek... Hepsi de bu anı uzatan ayrıntılar galiba.

Bu anlarla yaşamaya değer olmuyor mu hayat... Her zaman umduğumuz gibi gitmese de...

Nilhan Fidan
nilhanfidan@cosmoturk.com

Solup Solup Yeniden Açan… Hayat cevir Kaydet kadin17655
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Solup Solup Yeniden Açan… Hayat ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Solup Solup Yeniden Açan… Hayat yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi