Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Sophie'nin Seçimi


1947 yılında geçen sophie’nin hikayesi, genç bir yazar olan stingo’nun ağzından anlatılıyor. yeni geldiği brooklyn’de, polonya’lı yahudi sophie zawistowski sevgilisi nathan landau ile arkadaş olan stingo, tutkulu ama bir kadar sorunlu bir aşk yaşayan çiftin ilişkisine tanıklık etmeye başlar.

sophie sürekli olarak kabuslar rahatsız edici hayaller görürken, sevgilisi nathan soykırım takıntısı yüzünden şizofreniye varan şiddetli krizler geçirmektedir. stingo, kadının koluna damgalanmış numarayı görünce auschwitz’de yaşadıklarını öğrenmek ister. sophie hikayesini anlatmaya başladıkça, çiftin yaşadıkları sorunların kaynağı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlar: sophie, kampta naziler tarafından hayatı boyunca kendisinde derin yaralar bırakacak bir karar almaya zorlanmıştır.

ikinci dünya savaşı’nı yahudi kampları bir annenin çaresizliği üzerinden anlatan sophie’nin seçimi, savaş sonrası oluşan paranoyalara çarpıcı bir biçimde yaklaşıyor. kevin kline’ın meryl streep kadar başarılı bir oyunculuk çıkardığı film, streep’e ikinci oscar’ını kazandırmıştı.

sinema5523
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: ' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi