Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Tarih Açısından Din

Yazar bu kitabıyla beş büyük dine dair görüşlerini paylaşıyor bizlerle. Yahudilik Hıristiyanlık, İslâmiyet, Budizm ve Hinduizm hakkında öne sürdüğü görüşler hâlâ tartışılmayı bekliyor. “Tarihçi Açısından Din” medeniyet telâşına düşen bir zihniyeti yansıtıyor.
Kitapta daha çok Hıristiyanlık dini üzerinde duruluyor. Roma İmparatorluğu 'nun Hıristiyanlık üzerindeki etkilerini bu kez bir tarihçiden öğreniyoruz. Siyasal iktidar ve dinin siyasallaşması sorunu yine Hıristiyanlık üzerinden anlatılıyor.
“Tarihçi Açısından Din” aynı zamanda bir portreler galerisi. Hz. Musa 'yla Marc Aurél 'i Eflatun 'la Buda 'yı veya Hz. Muhammed 'i birlikte okumak mümkün.
Batılılaşmış ülkelerde din sorununa dâir Toynbee 'nin söyledikleri bu ülke okuyucusu için ayrı bir önem taşıyor. Batı medeniyetinin üstünlüğüne inananlar içinse “Tarihçi Açısından Din” tam bir okuma şöleni Tarih Açısından Din cevir Kaydet kitap68111
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Tarih Açısından Din ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Tarih Açısından Din yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi