Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Tek Seansta Kanal Tedavisi

"400">Dr. Kambiz Mohseni
www.dentapex.com


Günümüzde diş hekimliğinde yaşanan devrim niteliğindeki gelişmelerle hem hastaların hem de diş hekimlerinin hayatı daha da kolaylaşıyor. Zamanın gitgide önem kazandığı çağımızda, hastalar kanal tedavisi için defalarca işini gücünü bırakıp diş hekimine gitmek istemiyor. Endodonti dalındaki bu gelişmeler sayesinde kanal tedavileri artık tek seansta ve daha kısa sürede yapılabiliyor.

Eskiden sadece canlı dişlere yapılabilen “tek seansta kanal tedavisi” son yıllarda geliştirilen ilaçlarla diğer dişler için de gerçekleştirilebiliyor. Bu ilaçlar kökte var olan bakteri ve mikroorganizmalara hemen etki ederek tedaviyi tek seansta ve daha kısa sürede bitirme şansı tanıyor.

Bir diğer önemli gelişme de büyütme alanında yaşanıyor; Türkiye’de henüz çok sınırlı sayıda diş hekimi tarafından kullanılan Dental Mikroskop ile kökün içindeki en detaylı ayrıntıları görerek tedavi etme şansına sahip olabilen diş hekimleri, çıplak gözle görebildiklerinden daha fazlasını görerek başarı oranlarını artırıyorlar.

2000 yılından bu yana Endodontist olarak çalışan ve endodontinin en önemli isimlerinden Loma Linda Üniversitesi’nden Prof.Dr. Mahmoud Torabinejad ile de bir süre birlikte çalışan Dr. Kambiz Mohseni, “ Dental mikroskop ve kanal tedavileri için geliştirilen ilaçlarla endodonti çok önemli bir gelişme kaydetti. Biz doktorlar göremediğimiz sorunları tedavi etme olanağına sahip değiliz maalesef…. Dental Mikroskop dişi 25 kata kadar büyüterek gözden kaçabilecek ve tedavinin başarısını etkileyebilecek bütün detayları görme şansı sunuyor. Özellikle kanal tedavileri ve mikro cerrahi işlemlerinde kullanılması büyük avantaj sağlıyor.

Diş hekimliğinde uzmanlaşma bu gelişmelerle birlikte daha da önem kazanıyor. Özellikle endodonti dışında hizmet veren diğer diş hekimi meslektaşlarımızın hastalarının kanal tedavilerinde biz endodontistlerle işbirliği yapması hem hastaları hem de kendileri için oldukça fayda sağlıyor.

Endodontistle işbirliği yapan diş hekimleri hastalarının seanslar arasında rahatsızlık yaşama şansını en aza indirirken, kendi zaman kayıplarını da önleyebiliyorlar. Uzun yıllardır uzmanlaştığım bu alanda hastalarının endodontik tedavisini sadece tek seansta ve titizlikle tamamladıktan sonra yazılı rapor ve radyografileriyle meslektaşlarıma bilgi veriyorum. Böylece diğer tedavilerine rahatlıkla devam edebiliyorlar.” diyerek ifade etti.

Dr. Kambiz Mohseni
Bağdat Cad. Veli Güneysu Apt. No: 491/4
Suadiye/İstanbul
Tel: 0 216 445 90 93
www.dentapex.com


var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));


try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-2614683-1");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}Tek Seansta Kanal Tedavisi cevir Kaydet kadin16521
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Tek Seansta Kanal Tedavisi ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Tek Seansta Kanal Tedavisi yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi