Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Türk Filmi Hataları

KOMSER ŞEKSPİR
Hapse giren Kadir İnanır nasıl başkomserliğe terfi edebiliyor.

VİZONTELE
Deli Emin, TV'yi gömerken TV'nin üstünde toprak bir tepe oluşuyor. Ancak bir sonraki çekimde TV'nin üstü eski haline dönüyor.
Senaryoya göre film Hakkari'de geçiyor. Ancak filmde kullanılan araçların plakaları 65. Yani filmin çekildiği yer olan Van'ın plaka kodu.

GÜLE GÜLE
Havaalanına giderken Zeki Alasya ile Metin Akpınar konuşuyor. Zeki Alasya, arabanın önünde oturuyor ve Florya Sahil Yolu'nda. Metin Akpınar, arka koltukta ve başka bir yerde.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
Taksici, uyuşturucu hap alıp satan adamın telefonunu Cem Yılmaz'a veriyor. Telefon numarası filmin sponsoru olan Telsim'e ait. Cem Yılmaz, bunu iyice belirtmek için soruyor: "Başı 542 miydi abi?" İyi de uyuşturucu hap satanların Telsim'i tercih etmesi iyi bir şey mi?

SÜT KARDEŞLER
Şaban ve Ramazan dahil gemideki tüm askerler sıraya giriyor. Önden çekimlerde Şaban'ın solunda Ramazan var. Ama Şaban'ı arkadan gördüğümüzde solundaki başka birinin kafası.

BEKÇİLER KRALI
Kemal Sunal bir çöp kamyonunu kullanırken direksiyonunu çıkarıyor ve yan koltuğa atıyor. Ama sonraki görüntülerde direksiyon takılı.

SAKAR ŞAKİR
Kemal Sunal, umumi tuvalet sırasında önündeki adamın şapkasına işiyor ve adam şapkayı kafasına geçirince sırılsıklam oluyor. Hemen Şakir'i kovalamaya başlıyor ancak üzeri kupkuru.
Mehdi'nin (Kemal Sunal) karısına gösterdiği evlilik cüzdanı da yeni cüzdanlardan.
Köydeki pasaportlu tek kişi olan Kopuk Yaşar, sınırı bir kaç kez geçiyor. Ancak son geçişinde pasaportu onaylanmıyor.

ABUZER KADAYIF
Öğretim görevlisi Ersin Balkan'ın ders anlattığı sınıfın tahtası günler boyunca hiç değişmiyor. Her defasında aynı şeyler yazılı.

FASULYE
Katilin arabası olan Tempra, Reis'in evine gidene kadar çelik jantlı. Ama bundan sonraki olaylarda jantı kapak.

PARÇALANMA
Filmde İstanbul'un dini bir bölgesi olarak nitelenen yerde sabaha karşı ellerinde ateşlerle siyah giyimli bir grup yürüyor. Gittikleri yer ise dergahlarıymış. Bu adamlar İstanbul'un neresinde yaşıyor acaba?

VARYEMEZ
Ragıp Elibol (Kemal Sunal) gece yarısı bir telefon kulübesinden asker arkadaşını arıyor. Ancak asker arkadaşının bulunduğu yerde hava aydınlık.

EŞKIYA
Uğur Yücel, filmde üvey annesinin babası tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Ama filmin sonunda ise "Üvey annem pencereden atlayarak intihar etti" diyor.
KAHPE BİZANS (Tabii bu hatalar bilerek yapılmış)
Müzikle Cem Karaca'nın saz çalışı birbirini tutmuyor.
Filmin başında çadırların kurulacağı yeri belirlemek için Süper Gazi bir ok atıyor, ok gidiyor gidiyor ve 2 metre önlerine düşüyor.
Yetiş Bey, çıplak olarak işini gördükten sonra bir anda giyiniyor.

ÜÇ KAĞITÇI
Kemal Sunal, filmin başında bir minibüse biniyor. Minibüsün önden çekimlerinde arkası dolu. Yandan çekimlerde ise boş.

GARİP
Kaset-çalara bir kaset konulup kapağı kapatılıyor. Kapanır kapanmaz "Play" tuşuna basmadan teyp çalmaya başlıyor.

GENEL HATALAR
Burada yazılacak çok şey var ama hiç fark edilmeyeni araçların geri geri giderken vites değiştirmesi.
Kemal Sunal'ın bazı filmlerinde favorisi uzayıp kısalabiliyor.
Arabanın içinden yapılan çekimlerde ise, eğer o semti tanıyorsanız aynı yerden birkaç kere geçiliyor veya güzergah hiç tutmuyor.
Yine bir Türk Filmi'nde gazinolarda şarkı söyleyen bir bayan hasta ve sürekli doktora gidiyor. Ve bir gün de İstanbul'dan İzmir'e çalışmaya gidiyor ama doktoru ve doktorun muayenesi aynı.
Adamın teki sağ bacağından vuruluyor ama sol bacağı bandajlanıyor. Türk Filmi Hataları cevir Kaydet komikyazi900
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Türk Filmi Hataları ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Türk Filmi Hataları yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi