Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


ümit Pamir

Saint-Joseph Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Pamir, 1990’da uluslararası sivil havacılık örgütü nezdinde Türkiye daimi temsilciliği yaptı. Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak 1991 yılında görevlendirilen Pamir, 1995-1997 arasında Yunanistan Büyükelçiliği görevine atandı. Başbakan Bülent Ecevit’in 1997 yılında başdanışmanlığını yapan Pamir, 2000’de halen yürüttüğü Türkiye’nin BM nezdindeki daimi temsilciliğine getirildi. Pamir, Kıbrıs’ın ele alındığı Bürgenstock görüşmelerinde Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile yakın çalışmalarda bulundu.


MGK’nın ilk sivil genel sekreteri Ümit Pamir oluyor Salih Boztaş Zaman 06.07.2004

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kanununu geçen yıl değiştiren hükümet, kuruma ilk sivil genel sekreteri atamayı planlıyor.
Hükümet kanadında MGK Genel Sekreterliği için Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ümit Pamir’in ismi geçiyor. Geçiş döneminde bu görevi Orgeneral Şükrü Sarıışık yürütmüştü. MGK Genel Sekreteri Cumhurbaşkanı tarafından atanıyor. Pamir’in Yüksek Askeri Şura toplantısı ardından görevi devralması planlanıyor. Büyükelçi Ümit Pamir yakın çevresinde ‘çok parlak bir memur’ diye biliniyor.

Bu arada Başbakan Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili bir soruya “Şu an çalışmaları yapıyoruz. Neticelendiğinde göreceksiniz. Ağustos’tan itibaren MGK genel sekreterinin sivilleşmesi yönünde AB’ye verdiğimiz sözü gerçekleştireceğiz.’’ dedi. ümit Pamir cevir Kaydet biyografi6850
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi ümit Pamir ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. ümit Pamir yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi