Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Yahoo! Messenger (Mac OS X)

Boyutu:16.8 Mb

İşletim Sistemi:MacTiger/OSX

Dil:Ingilizce

Açıklama:
yahoo! messenger, mükemmel özellikleriyle birlikte gelen anlık mesajlaşma yazılımıdır. son zamanlarda windows live messenger'a rağbetin artmasıyla birlikte popülerliği azalsa göz dolduran, kullanıcıların ilgisini çekebilecek özelliklere sahip. yeni sürümleriyle daha geliştirilmiş durumda.

yazılım sayesinde skype gibi bilgisayardan bilgisayara yahoo! messenger kullanıcıları arasında arama yapabiliyorsunuz. sayede mesajcıyı bir telefon gibi kullanabilirsiniz. ayrıca bilgisayardan telefona telefondan bilgisayara arama yapabilme seçenekleri mevcuttur (bu özellikler ücretlidir).


yahoo! messenger'ın özellikleri :

* iletişim :

anında mesajlaşma yahoo! messenger sayesinde yahoo!, windows live messenger, reuters messaging lotus sametime yazılımlarını kullanan arkadaşlarınıza kolayca anlık ileti gönderebilirsiniz.

sohbet odaları arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. eğlence spordan politika pop kültürüne kadar birçok sohbet odası bulabilirsiniz. sohbetlerinizi ifadelerle, çeşitli yazı tipleriyle seslerle canlandırabilirsiniz.
- not yahoo! messenger'dan sohbet odasına girerken seçtiğiniz yahoo! aynı odadaki diğer kullanıcılar tarafından gözükmektedir. yahoo! ıd'nizin bir sohbet odasında gözükmesini istemiyorsanız, yahoo! hesabınız için alternatif bir profil oluşturmanızı öneririz.

bilgisayardan bilgisayara arama yapabilme özellik ile dünyanın her yerine bilgisayardan bilgisayara ücretsiz arama yapabilirsiniz. sizin karşınızdaki kişinin yahoo! messenger'ı varsa arama yapabilirsiniz. ilave olarak bir mikrofon hoparlöre kulaklık setine ihtiyaç vardır. ses kalitesi oldukça iyidir, programdan arama yapmakla sabit bir telefondan arama yapmak arasında bir fark yoktur. ayrıca, eğer çevrimdışıysanız veya bilgisayarınızdan uzaktaysanız arkadaşlarınız size sesli posta (voicemail) bırakabilir. tüm gelen, giden, kaçırılan sesli postaları, kimin zaman aradığını uzunlukta konuştuğunu görebilirsiniz. aramalarınızı ses parçalarıyla kuvvetlendirebilirsiniz, arka planda kendi mp3 parçanızın çalmasını sağlayabilirsiniz. çeşitli çalma sesleri belirleyebilirsiniz, farklı kişilere farklı sesler atayabilirsiniz.

bilgisayardan telefona arama yapabilme bilgisayarınızı, internet bağlantınızı yahoo! messenger'ı kullanarak dünyadaki birçok yere bilgisayardan telefona arama yapabilirsiniz. aramaları kolayca yapabilir, yönetebilir özelleştirebilirsiniz. özellik ücretlidir, kullanılabilmesi için phone out hesabı gereklidir.

telefondan bilgisayara arama yapabilme bilgisayarınız için kişisel telefon numarası alarak arama yapabilirsiniz. özellik ücretlidir türkiye desteklenmemektedir. kullanılabilmesi için phone hesabı gereklidir.

kısa mesaj (sms) gönderebilme messenger üzerinden arkadaşlarınızın cep telefonlarına ücretsiz olarak kısa mesaj (sms) gönderebilirsiniz. bunun için arkadaşınızın telefon numarasını mesajınızı yazmanız yeterlidir. maalesef özellik türkiye'de desteklenmemektedir. abd, kanada, hindistan gibi bazı ülkelerin bazı operatörleri tarafından desteklenmektedir.

yahoo! 360°'ye bağlanabilme kişilerin fotoğraflarını, bloglarını, incelemelerini koydukları yahoo! 360° sayfalarına girebilirsiniz. listenizdeki bir kişi kendi 360° sayfasını güncellediğinde parlayan bir simge gözükür buna tıklayarak onun sayfasına gidebilirsiniz.

yahoo!'yu birlikte götürebilme bilgisayarınızdan uzakta dahi olsanız messenger, bağlantınızı korur. messenger'ı mobil telefonunuzla birlikte kullanmak için iki yol vardır. birincisinde, mesajları bilgisayarınızdan arkadaşlarınızın mobil telefonlarına yazı mesajları olarak gönderebilirsiniz. ikincisinde, bilgisayarınızdan uzak olduğunuzda mobil telefonunuzdan messenger'a girebilir arkadaşlarınıza mesajlar gönderebilirsiniz.

web kamerası kullanabilme görüntülü konuşma yapabilirsiniz. geniş bantlı internet erişimine sahipseniz yüksek kaliteli web kamerası görüntüleri alabilir gönderebilirsiniz.

konferans yapabilme birçok kişiyle konferans yapabilirsiniz. bir pencerede yazıyla iletişim kurabilir veya birkaç kişiyle web kameranızı paylaşabilirsiniz.

dosya gönderebilme konuşma esnasında arkadaşınıza dosya gönderebilirsiniz. bunu konuşma penceresine sürükle&bırak işlemi yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. paylaşılan dosyalar norton antivirus veya ınternet security ile otomatik olarak taranmaktadır.

* verimlilik :

iletileri mobil telefona gönderebilme messenger'da oturumunuzu kapattığınızda yeni iletilerin telefonunuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. özellik türkiye'de desteklenmemektedir.

kişi arama çubuğu anlık ileti, telefon konuşması veya kısa mesaj (sms) arkadaşlarınız arasında arama yapabilirsiniz.

gizlilik ayarları kendinizi bazı arkadaşlarınıza çevrimiçi, bazılarına çevrimdışı olarak gösterebilirsiniz.

arama yönlendirme mesajcınıza gelen çağrıları başka bir telefon numarasına yönlendirebilirsiniz. bunun için phone out hesabı gereklidir.

yeni e-posta uyarıları yeni bir yahoo! e-postası geldiğinde uyarı alabilirsiniz.

sesli mesaj bir çağrı geldiği zaman, siz yoksanız sesli mesaj alabilirsiniz.

mesaj arşivleme konuşmalarınız arşiv dosyasına kaydedilmektedir.

sekmeli konuşma pencereleri birçok konuşma penceresi tek bir pencereye indirilerek masaüstü karışıklığı önlenmektedir.

titreşim buzz tuşuna tıklayarak arkadaşınıza titreşim gönderebilirsiniz.

* eğlence kişiselleştirilebilme :

ifadeler duygularınızı animasyonlu, gülen yüzlerle ifade edebilirsiniz.

görüntü resimleri konuşma esnasında kendinizi güzel şekilde gösterebilecek görüntü resminizi çeşitli seçenekler arasından seçebilirsiniz. yüz, giyim, aksesuar, saç şekli değiştirme gölge ekleme gibi şeyler bulunmaktadır. isterseniz yahoo! avatar sitesine girerek kendi resimlerinizi oluşturabilirsiniz. isterseniz kendi gerçek resminizi koyabilirsiniz.

özel durum mesajları çevrimiçi durum mesajınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

özelleştirilebilir yazı tipi renkler istediğiniz yazı tipi, renk stili belirleyerek yazılımı güzelleştirebilirsiniz.


mesajcıda google talk'ın kullandığı ses sıkıştırma teknolojisi bulunuyor. böylece sesli görüşme sırasında daha bant genişliği kullanılıyor. messenger ile telefon görüşmesi yaptığınız kişi ile aynı anda web kameranız üzerinden görüntülü iletişim kurabiliyorsunuz.

yahoo! messenger, windows live messenger'ın tüm özelliklerine daha fazlasına sahip. ayrıca yahoo! messenger'ın diğerine göre daha hoş bir görünümü var. çeşitli temalar kullanarak mesajcıyı oldukça eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. skype gibi bilgisayardan bilgisayara arama yapabiliyorsunuz. live messenger'daki türkçe dil desteğinin olmaması ise önemli bir eksiklik. türkçe desteğinin yakın zamanda eklenmesini umuyoruz. live messenger'a alternatif bir mesajcı denemek isteyenlere yahoo! messenger'ı öneriyoruz.

not yazılımı kurmadan önce sisteminizde yahoo! messenger'ın eski bir sürümü çalışır durumdaysa kapatmayı unutmayınız.

not sürüm, mac 10.4 (tiger) veya 10.5 (leopard) işletim sistemlerinde ıntel veya powerpc işlemciler içindir.

not yahoo! messenger'ın windows ile uyumlu sürümünü buradan, windows vista ile uyumlu sürümünü buradan inndirebilirsiniz.

yahoo-messenger-mac-os-x-programi_indir42246

Programını indir dosyalar42246
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi